Fórum

Re: Re: účast na 60. výročí založení KCHF.

Datum: 10.07.2018 | Vložil: ing.Alexa Július

Pepíku díky.Vloudila se chybička.Omlouvám se.

Dotaz výstava

Datum: 02.06.2018 | Vložil: Kamila Nová

Dobrý den, chtěla bych se zeptat kdy budou k dispozici výsledky z klubové výstavy? Děkuji.

Chovné podmínky a plemenný stadard.

Datum: 20.05.2018 | Vložil: Karel Plch

V poslední době hýbe děním v klubu plemenný standard ve vztahu k prokázání štvaní a stavění u chovných jedinců. Oba dva standardy HB a BB, které jsou uveřejněny na stránkách jak ČMKCHB tak i ČMKU jsem pozorně přečetl. Nikde jsem se nedočetl, že do standardu explicitně patří prokázání štvaní a stavění. Je tam uvedeno cituji :"Klasifikace FCI: Skupina 6 honiči a barváři
"Sekce 2 barváři s loveckou výkonnostní zkouškou, která splňuje a prověřuje specifické lovecké vlastnosti." Ptám se tedy kompetentních členů výboru jsou pro nás závazné předpisy FCI nebo ISHV. Které předpisy mají větší právní sílu.
Druhý problém, na který chci upozornit je změna chovných podmínek, které podle zápisu z výboru č.1./2018 platí od. 1. 4. 2018. Podle mého soudu, jsou v rozporu se stanovami klubu. Kokretně s ustanovením odst. 4.1.a. Tento odst. pravomoc změnu normativů zcela jednoznačně vyhradil konferenci klubu. Pokud respektujme, že do působnosti konference klubu patří i změna stanov , tak zcela jistě se to týká o změny chovných podmínek. Omlouvám se členům klubu, že jsem na tento problém jako předcházející předseda DR, neupozornil předcházejích výbor již dříve 10. 2. 2015 a 8. 12. 2015

Re: Chovné podmínky a plemenný stadard.

Datum: 21.05.2018 | Vložil: Norbert Pelc

Dovoluji si zde připojit několik informací k předchozímu příspěvku.
Citace z Chovatelského a zápisního řádu ČMKCHB:
IV. Chovní jedinci
2. Chovné podmínky bavorských a hannoverských barvářů stanoví svým usnesením výbor klubu. Tyto chovné podmínky mohou být výborem klubu doplněny, nebo upraveny.
Celé znění naleznete zde: https://www.barvar.eu/dokumenty/chovatelsky-rad/

Citace ze zápisního řádu ČMKU:
Čl. II.
6. Speciální podmínky chovnosti určují chovatelské kluby. Tyto podmínky musí být v souladu s předpisy FCI a s právními předpisy upravujícími veterinární péči a ochranu zvířat proti týrání. Chovatelský klub garantuje pouze chov plemen, která zastřešuje a pro která je mezi ním a příslušnou plemennou knihou sepsána smlouva.
9. Chovatelské kluby mohou při respektování tohoto zápisního řádu sestavit vlastní zápisní řády, které stanoví cíle chovu. Tyto zápisní řády mohou stanovit přísnější podmínky, avšak musí vždy respektovat veškerá ustanovení Mezinárodního chovatelského řádu FCI a Zápisního řádu ČMKU. Tyto zápisní řády musí přiměřeně zohledňovat pracovní a užitné vlastnosti příslušných plemen, které jsou pro plemeno specifické.

Krušnohorské derby 2018

Datum: 16.05.2018 | Vložil: Martin Jirkovský

Zdravím,dovolte mne touto cestou jako ucházejícího se o členství v klubu,ještě jednou poděkovat a smeknout klobouk před organizátory Krušnohorského derby za pro mne,ale jistě i pro všechny zůčastněné,velice povedenou akci,příjemnou atmosféru a v neposlední řadě pro mne za velmi vstřícný přístup a cenné zkušenosti,které jsem měl možnost získat od všech přítomných,jak organizátorů,rozhodčích,vůdců i ostatních přítomných.
Děkuji a těším se na další setkání....
Barvářům Zdar
Martin Jirkovský

Nová skúška pre farbiare

Datum: 13.05.2018 | Vložil: Jaro Hudáč

Priatelia Češi. Ak pri IHF-ke môj farbiar nemá možnosť štvať a stavať poranenú zver, darmo že urobil viac ako 12 hod stopu a 3 km dlhu na remeni takú skúšku mu nedám zapísať do rodokmeňu. Ja som stará škola a buď mám doma farbiara so všetkým čo k tomu patrí, alebo nič.

Společné venčení

Datum: 10.05.2018 | Vložil: bauch@email.cz

Spádová oblast Šumava - západ si vás dovoluje pozvat na společnou jarní vycházku s vašimi rodinnými příslušníky a čtyřnohými společníky. Sraz v sobotu 19.5.2018 na parkovišti Stará Huť, křižovatka cest Keply a Hartmanice - Zhůří, GPS 49°10'49.16"; 13°21'38.48" , v 9 hodin ráno. Odtud uděláme krátkou vycházku buď na Zhůří a Hadí Vrch, nebo směrem Mochov, Kochánov. Poté bude následovat společné posezení a oběd v Penzionu Keply. Svoji účast mi potvrďte do čtvrtka 17.5. mailem nebo na tel. 606 861 685, kvůli přibližnému počtu účastníků. Pokud možno, přijeďte v co největším počtu - čeká nás jedna milá společenská povinnost, bližší info po telefonu. Těšíme se na vaši účast, za spádovou oblast David Bauch a Mojmír Kabát.

Zpravodaj

Datum: 02.05.2018 | Vložil: Ing. Josef Jeřábek

Zdravím všechny, kteří se podíleli na letošním zpravodaji. Na "amatéry" jste odvedli velmi kvalitní kus práce. Víc není třeba nic dodávat. Ing. Josef Jeřábek.

Nová zkouška pro barváře

Datum: 22.03.2018 | Vložil: josef.bury@volny.cz

V zápise z výboru z 20.2.2018je uvedeno, že zkoušku "štvaní a stavění" schválilo 6 členů ze sedmi. Proč není uvedeno jméno jediného logicky a zdravě uvažujícího člena výboru? Byl to jediný člověk, kterému je jasné, že taková zkouška je v rozporu se zákony tohoto státu !!!

Re: Nová zkouška pro barváře

Datum: 23.03.2018 | Vložil: Ota Buršík

Vážený pane Josefe. Tento jediný zdravě uvažující člen výboru je pan Gora. Nechci mu upírat žádnou slávu. Byla vymyšlena pro psy, kteří vykonali zkoušku IHB v I. a II. ceně a neměli možnost prokázat štvaní a stavění. Není to zkouška lovecké upotřebitelnosti ale doplnění disciplín, které musí barvář pro udělení výkonnostní známky prokázat. Tato zkouška je stále v jednání a neprovádí se. Nenapsal jste ani jeden rozpor se zákony tohoto státu. Základem pro prokázání štvaní a stavění i nadále je zkouška IHB. Výbor si je vědom, že disciplíny štvaní a stavění se povedou jen u malého % pokusů o IHB. Výbor chtěl tak pomoci vůdcům barvářů tyto disciplíny splnit s nižší administrativní a finanční zátěží. Za to se všem, kterým se tato připravovaná zkouška nelíbí omlouvám. Můžete se dál snažit vykonat zkoušku štvaní a stavění na IHB.

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek

Štítky

Nebyly nalezeny žádné štítky.