Fórum

Nová zkouška pro barváře

Datum: 22.03.2018 | Vložil: josef.bury@volny.cz

V zápise z výboru z 20.2.2018je uvedeno, že zkoušku "štvaní a stavění" schválilo 6 členů ze sedmi. Proč není uvedeno jméno jediného logicky a zdravě uvažujícího člena výboru? Byl to jediný člověk, kterému je jasné, že taková zkouška je v rozporu se zákony tohoto státu !!!

Re: Nová zkouška pro barváře

Datum: 23.03.2018 | Vložil: Ota Buršík

Vážený pane Josefe. Tento jediný zdravě uvažující člen výboru je pan Gora. Nechci mu upírat žádnou slávu. Byla vymyšlena pro psy, kteří vykonali zkoušku IHB v I. a II. ceně a neměli možnost prokázat štvaní a stavění. Není to zkouška lovecké upotřebitelnosti ale doplnění disciplín, které musí barvář pro udělení výkonnostní známky prokázat. Tato zkouška je stále v jednání a neprovádí se. Nenapsal jste ani jeden rozpor se zákony tohoto státu. Základem pro prokázání štvaní a stavění i nadále je zkouška IHB. Výbor si je vědom, že disciplíny štvaní a stavění se povedou jen u malého % pokusů o IHB. Výbor chtěl tak pomoci vůdcům barvářů tyto disciplíny splnit s nižší administrativní a finanční zátěží. Za to se všem, kterým se tato připravovaná zkouška nelíbí omlouvám. Můžete se dál snažit vykonat zkoušku štvaní a stavění na IHB.

Re: Re: Nová zkouška pro barváře

Datum: 26.03.2018 | Vložil: Ing. Josef Jeřábek

Na rozdíl od jiných nemám problém se podepsat plným jménem. Jenom nevím, jak to napsat, aby to bylo krátké a stručné. Barvář je bytostně pracovní plemeno. Nepatří ani do parku, ani na kolonádu. Nepatří ani do rukou těch, kteří stále polemizují o tom, zda musí nebo nemusí prokazovat a to zejména chovní jedinci, že mají potřebné vlastnosti. Není se za co omlouvat a těmto lidem už vůbec ne. Je jenom dobře, že i tento požadavek je uveden ve standardu. Je nepřehlédnutelné, že neplodné kecy a výpady proti všemu, co nám má pomoci udržet kvalitu vlastností našich psů vedou stále stejní Gorové, Mašlankové, Mostecký a jim podobní zastánci množení. No když Vám to tak vadí, běžte si za svým, založte si vlastní klub a dělejte jak Vám libo. Od výboru až po řadové členy by se nám velmi ulevilo, kdybychom se nemuseli zabývat Vašimi pitomostmi. Nám nevadí, že se IHB nemohou dělat od stolu, najdeme cestu jak prokázat štvaní a stavění a že to vadí Vám, to nás i docela těší. Bohužel nám naši situaci nikdo neusnadňuje spíše naopak. Dokonce ani odpovědné orgány ČMKÚ a ČMMJ, kterým i touto cestou děkuji za jejich dosavadní přístup ke klubu a jeho potřebám. Ing. Josef Jeřábek vedoucí oblasti č. 1

Re: Re: Re: Nová zkouška pro barváře

Datum: 30.03.2018 | Vložil: Ján Maruščák


Ako sa tak na to pozerám, vidím, že aj vy bojujete s podobným problémom ako my u nás. Ja len nedokážem pochopiť jednu vec. Ako môže byť niekomu tak ľahostajne to kam sa to všetko uberá? Príde mi to až primitívne, že musíme členov a chovateľov farbiarov presviedčať o tom, že farbiar je pracovné plemeno a je našou psou povinnosťou zachovať jeho pracovné vlastnosti aj pre nasledujúce generácie. A predsa ak niekto vyžaduje od farbiara aby preukázal, že dokáže pracovať sústredene na starých stopách poranenej zveri a následne zver duriť a stavať tak to jednoducho urobím. Veď na to bol vyšľachtený pre Boha. Ja mám pocit, že „páni farbiaristi“ si pomýlili farbiara s tovarom na trhovisku. A ak sa to niekomu nepáči, nech nechová farbiara a hotovo. Je kopec plemien, na ktorých sa dá zarábať ich množením... Prečo práve farbiar?
Pevne verím, že nakoniec zvíťazí farbiar a chlapi ktorým záleží na tom čo po nás ostane. A to ako u Vás v ČR tak aj u nás na SK. Farbiarom zdar!
Ján Maruščák

Štěňata

Datum: 14.03.2018 | Vložil: Žáček Jiří

Dovoluji si touto cestou oznámit očekávaný vrh bavorských barvářů cca v polovině měsíce dubna. otec: Bryt z Lesníkovho dvora, matka: Agatha z Mlžných Pustin. Žáček 731530413.

Nález dvou barvářů 13.2.2017

Datum: 17.02.2018 | Vložil: Ivan Kosina

Zdravím ! Děkuji za zveřejnění zprávy o nálezu dvou barvářů v sloupku "Novinky". Převzal jsem si je osobně. Volala mi sousedka, která tam pracuje. Přešli 2x dálnici. Měli jsme štěstí hned 3x.
PS: Konečně jsem přišel na to, jak poděkovat písemně.
Telefon byl na oznamovatelku. Děkuji.

Kosina Ivan

Schůze spádové oblasti č. 11

Datum: 03.02.2018 | Vložil: bauch@email.cz

Schůze spádové oblasti č. 11 Šumava - západ spojená s pozorováním jelení zvěře se bude konat v pátek 16. února 2018. Sraz na pozorování zvěře v přezimovací obůrce Beranky, Územního pracoviště Srní, bude v 15 hodin na parkovišti Hotelu Vydra, schůze spádové oblasti proběhne od 18 hodin v salonku Hotelu Vydra. Svoji účast na pozorování nebo na schůzi spádové oblasti mi potvrďte , pokud možno, do středy 14. února kvůli přibližnému počtu účastníků na tel 606 861 685 nebo mailem. Těšíme se na setkání Mojmír Kabát a David Bauch.

Nalezen barvář

Datum: 12.01.2018 | Vložil: Martin

viz. příspěvek níže ,-) Bry.

Brychta

Datum: 12.01.2018 | Vložil: Martin

Dobrý den, v Pičíně u Příbrami byl nalezen bavorský barvář, kdyby někomu z vás chyběl, nebo jste věděli, komu chybí, obraťte se na tel. 777311699. Barvářům zdar. Bry.

Nějak váznou informace od výboru....

Datum: 04.01.2018 | Vložil: Straka Antonín

Bohužel se nám nedostávájí informace z výboru,pokud chci vědět víc,tak čtu stránky slovenských kolegů....

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek

Štítky

Nebyly nalezeny žádné štítky.