Fórum

Re: můj názor na zor a poděkování.

Datum: 16.05.2020 | Vložil: Robert Fojtášek

Dobrý den,
pane Trnka, přesně jste ve svém příspěvku vystihl situaci v klubu a nebojíte se to říct veřejně. Sdílím a podporuji Váš názor a věřím, že jistě nebudu sám.Je opravdu komické, že na tak málo chovných jedinců, máme dva poradce chovu. A stejně to nefunguje. Milan to zvládal sám, bez PC, a vše fungovalo. Bohužel dnes ve výboru klubu sedí jedinci s titulem, ale bez praxe s barváři. Asi to je dle členů co je volili, ten správný směr, jak se bude klub orientovat. Ve Vašem komentáři zmiňujete Zpravodaj, ano je to v tištěné podobě soubor tabulek, výpisů, statistik a inventur, což kopíruje stránky klubu. Bez těchto věcí by ani být nemohl, protože by měl max. 10 stran.
To jen, aby řeč nestála....
Kamarádům přeji hezký víkend Robert

Re: Re: můj názor na zor a poděkování.

Datum: 17.05.2020 | Vložil: Kosina Ivan

Zdravím Vás !
Mýlíte se pane Roberte. Přečtěte si zprávu poradce chovu pro BB a zjistíte že jsou tři.
Mě zdvihá ze židle rozdělování barvářů na "výkonnostní" a "sportovní". Kdo tohle vymyslel či špatně přeložil, je jasné. Barváři jako takoví mají stanoveny chovné podmínky a pokud je splní není k tomu co namítat.
Záleží pak jen na možnostech jejich uplatnění v praxi.
Rovněž nesouhlasím s těmi, co žvaní o množitelích barvářů a sami neodchovali jediné štěně, nejsou rozhodčí
a dokonce nemají chovného jedince. Neuvědomují si, že
chovatelství je základem klubu, jak je uvedeno v jeho samotném názvu. Bez chovu by nemohli být držiteli jakéhokoliv plemene.

Pamatuji zákon, který nařizoval držení lovecky upotřebitelného barváře v každé honitbě hospodařící s vysokou zvěří. I v takových, které měly JKS 12,- ks jelení zvěře a 9 ks mufloní zvěře. Dohledávek /dosledů/ bylo minimum, nebo dokonce nebyla možnost žádná. Asi dříve uměli myslivci lépe střílet. Jeden kolega prozradil, že za svou čtyřicetiletou praxi nepotřeboval na skutečnou dohledávku použít barváře. Já mu věřím. Dříve bylo pro chovnost barváře /psa/
nutné absolvovat Hlavní zkoušku. Tj. obdobu IHB.
Ty byly zavedeny proto, že bylo velmi obtížné /dokonce nemožné/ zajistit práce pro šest psů. A to ještě probíhalo školení lovců.
Tak nevím, co si mám myslet o výkazech dosledů.
Podobné snahy, jako má skupina kolem Skácilů, měl i Ing. Miroslav Kopecký ihned po rozdělení klubu.
Pokud je zapotřebí použít barváře, je to samozřejností pro každého držitele, ale nemyslím abych jezdil po vlastech českých a vyhledával příležitosti k dosledům.
Ale zpět k chovu. Pokud vím, Milan byl vychován svým předchůdcem panem Jaromírem Ptáčkem. Měl přehled
a přistupoval k problematice i "lidským" způsobem k chovatelům.
Po rozdělení klubu bylo dovezeno /importováno/ poměrně dost psů do chovu. Najednou je všechno příbuzné. Jak s tímto materiálem poradci chovů pracovali ?
Osobně souhlasím s rozdělením poradců pro HB a BB.
Jak čtu ve zpravodaji, máme pro BB poradce dva. Maximálně připustím, že byla z těchto dvou vytvořena
tzv. dříve propagovaná chovatelská rada. Co ještě vymyslíme.
Nikdo mě nevymluví, že v současné době máme místo
sedmičlenného výboru desetičlený, a to ještě bez "redakční rady zpravodaje", Správce int. sítě a "překladatele".
Jak píše PK, osobně jsem zažil aroganci minulého výboru, až mě z toho "jeblo". V současném volebním období jsem zaznamenal malý náznak tohoto jevu.
Ve zpravodaji jsou zprávy ve kterých něco chybí,
ale taky taková, která nemusela být.
Je škodou, že se do zpravodaje nedostal příspěvek p. Mojmíra Kabáta. Věřím, že by se tím mnoho doplnilo a tím i vysvětlilo.
K jeho připomínce o Putovní ceně musím říct, že i já jsem uvedený "přídomek" použil. Nebyl z mé hlavy a myslím, že ve vnitřních vztazích klubu, není vůbec hanlivý.
Vždyť v knize Česká myslivecká mluva od Doc. Ing. Jiřího Sekery, 1972 - strana dvacet, v popisu těla jelena lesního je uvedeno: běhy jsou zakončeny kopýtky neboli spárky a paspárky.
Samozřejmě na veřejnosti mluvím o putovní ceně.
Při této příležitosti je nutné připomenout, že když pánové Milan Macoun a Petr Žídek tuto cenu tvořili,
určitě nepředpokládali, že bude pro tento účel tak důležitá
a esteticky nedostižitelná.
Za větší prohřešky vůči tradicím považuji nedodržování terminologie. Druhá strana průkazu původu, to je někdy počteníčko. A to podepíší někteří rozhodčí, aniž se nad tím zamyslí.
O ústrojové nekázni ani nemluvím. Kdysi jsem chtěl navrhnout, aby klub na své náklady povinně vystrojil rozhodčí ,aby si nezáviděli a nemuseli chodit např. v modrém tričku, nebo maskáčové čepici. Rovněž označování rozhodčích a personálu při zkouškách
je třeba řádně adjustovat. Předběžné zkoušky jsou Pb a protože nejsme u koní, nezhotovovat visačky ve tvaru šerifské hvězdy.
Začátkem minulého roku jsem vznesl dotaz na tzv. Doubicko - Konrádovskou stopu. Dotaz byl směrován k vratistopám a jejich technickému provedení.
Dotaz jsem zaslal současnému výcvikáři a pro jistotu i minulému. Asi jim to nedošlo. Tak nevím.

Ještě ke zpravodaji !
Sice jsem tak učinil, ale touto cestou děkuji panu Ing. Jenišovi za překrásnou a obsahově úplnou vzpomínku
na člena klubu, rozhodčího a kamaráda pana Jiřího Švarce.

Ujišťuji Vás, že nepociťuji potřebu zviditelňování. Není mi to zapotřebí. Věřte, nenapíšete-li to sem, nikdo se o tom nedoví.

S pozdravem IK.


Re: Re: Re: můj názor na zor a poděkování.

Datum: 17.05.2020 | Vložil: Robert Fojtášek

No vidíte, to jsem Ivane opravdu přehlédl.
Děkuji RF

Re: Re: můj názor na zor a poděkování.

Datum: 03.06.2020 | Vložil: Trnka Stanislav 3.6 2020

Roberte ...není se čeho obávat pokud svůj názor řeknu vždy protože chci a přeji si aby Barváři byli zlatým pokladem myslivosti. Chov nikdy s 10 ti chovnými psy nic nedokázal a u fen je to podobné. Mám zjištěno u mladých myslivců že zájem o BB nebo HB byl ale se evidovat v klubu a vlastnit psa nebo fenu je tak přísné že komorní podmínky je odrazují a pořizují si barváře bez papírů jen pro svou potřebu. A souhlasím s tebou že chov vedl jeden člověk ...ano rád na něho vzpomínám byl to opravdu machr který byl autoritou a velký odborník. Tak zdravím vás přátelé a moc si přeji abychom začli používat selský rozum a povolili uzdu v přehnaných požadavcích u BB a HB.......LESU a LOVU ZDAR......

Zpravodaj

Datum: 13.05.2020 | Vložil: Kopřiva Petr

Po 27. letech jsem se rozhodnul ukončit svou činnost v klubu barvářů a to z několika důvodů, ale ty nejdůležitější, které rozhodly můj odchod byla arogance některých členů výborů a jim blízkých a narůstající byrokracie. Dnes jsem se přesvědčil, zě jsem se nemýlil, i když jsem v roce 2019 byl ještě členem klubu, tak zpravodaj jsem už nedostal, což mě jenom utvrdilo v mém názoru. Pane Strako líbí se mi Vaše rčení"když kuře učí kohouta zobat" je na dnešní dění velmi věcné.
Přeji Všem svým kamarádům barvářníkům krásné chvíle se svými psíky a mnoho loveckých úspěchů.
Horidooo...
Ps. Milane měl jsi pravdu

Re: Zpravodaj

Datum: 14.05.2020 | Vložil: Marek Kraus

Vážený pane Kopřivo,
na svůj názor ohledně ukončení členství v klubu barvářů máte samozřejmě právo, ale dovolte mi malé zamyšlení nad klubem a jednotlivými názory členů. Pokud se pozastavujete nad arogantním chováním některých členů výboru, pochopte prosím, že my - barvářníci jsme poněkud divná komunita. Co pamatuji, vždy jsme si na někoho stěžovali, ať už to bylo na Ing. Soukupa, Milana Pavlíka, Zdeňka Havlíčka a další. Na některé jsme nadávali méně, na některé více. Při mém působení na ČMMJ jsem přišel na to, že klub barvářů si žil svým životem a benevolence vůči klubu od všech spřátelených organizací byla nestandardní. Bohužel v klubu se začaly hromadit problémy, které vyústily v tento stav, kdy někteří píší o birokracii, někteří o aroganci a někteří jen prostě řeknou, že v dobách minulých bylo lépe. Prostě výbor klubu musel zakročit. Za tu dobu co jsem na ČMMJ byl, bych mohl popsat mnoho příhod, které jsou úsměvné, ale zároveň na nás nehází dobré světlo. Chápu všechny, kteří vzpomínají, ale nemyslím si, že je konstruktivním řešením napsat, že tehdy a tehdy bylo lépe, nebo že je arogantní, když se někdo ohradí proti názoru jiného. V některém z minulých příspěvků bylo dokonce napsáno, že jsme chtěli být zvoleni. Ano, chtěli jsme být zvoleni, abychom tu káru táhli dál. Nejde nám o to, abychom byli zvěčněni v další publikaci o klubu barvářů, nebo abychom získávali konexe a výhody. Takových bylo ve vedení klubu již několik. Sběratelé funkcí jsou bohužel i mezi námi. Ostatně si myslím, že členská základna má ve svých rukách, kdo bude ve výboru klubu. Jednou za pět let je konference a každý kdo chce něco udělat pro klub, může kandidovat, nebo toho svého kandidáta podpořit. Členům klubu se toho hodně nelíbí. V příspěvku výše je uvedeno, že jsou velké nároky na chov štěňat a jejich produkce bez PP tak vzrůstá. Píši jen svůj názor, ale nač nároky snižovat? Uvědomujeme si vůbec, že za produkci štěňat bez PP může především klub barvářů sám, když v minulosti určil nadpočetná štěňata, pro která nebylo díky chovatelům přiřazeno tetovací číslo a prodávala se tak pod cenou. Tato štěňata jsou základem chovu bezpapírových barvářů. Sám jsem v minulosti měl ve své blízkosti dvě fenky BB a u nás ve vesnici je také jedna fenka BB. Je jednoduché říci, že teď je momentálně problém, a tak ho vyřešíme jako v dobách minulých – vyhodnotíme situaci, najdeme viníka a sjednáme nápravu. Vždy jsem tvrdil, že všechno souvisí se vším, a proto to teď opakuji. Osobně si myslím, že by nám všem mělo jít o chov a o klub. Někdo může být kuře, přesto pro klub a pro barváře může udělat více než kohout. Záleží jen na úhlu pohledu na věc. O klubu a dění v něm se toho dá napsat opravdu hodně, ale nebudu tím zaplňovat stránky. Přeji Vám mnoho úspěchů, a i když jste skončil s klubem barvářů, byl bych rád, abyste neskončil s barváři.
Horidoo Marek

Re: Re: Zpravodaj

Datum: 14.05.2020 | Vložil: Robert Fojtášek

Marku,
to co tady píšeš opravdu myslíš vážně? Vy si jako myslíte , že klub můžou vest lidé, kteří předvedli jednoho barvářem a to je a bude všechno? Pokud by mělo jít klubu jak píšeš, v reakci na příspěvek Petra K. Tak tady věcně řekni...cituji tvoje slova...Osobně si myslím, že by nám všem mělo jít o chov a klub... co tím konkrétně myslíš ?Robert Fojtášek

Re: Re: Re: Zpravodaj

Datum: 15.05.2020 | Vložil: Marek Kraus

Ahoj Roberte,
Vůbec nechápu, co tě na mé odpovědi pohoršilo. Pokusím se ale odpovědět na Tvé otázky. Myslím si, že nám všem by mělo jít o chov a to takový, abychom měli barváře především pracovní, kteří se už při Pb neleknou položeného kusu na konci stopy. Sám jsi rozhodčí z výkonu a jistě víš, o čem mluvím. U IHB je to mnohdy ještě větší tragédie. Tito barváři by měli být zdravý a měli by splňovat určené plemenné standardy a neměli by mít dědičné vady a nemoci. Co se klubu týká. To že by nám mělo jít o klub je samozřejmé. Neměli bychom se tady dohadovat, když oba víme, že na naše stránky mají přístup i nečlenové klubu, kteří si po přečtení o nás musí myslet pěkné věci. Klub by měl fungovat pro všechny členy, kteří chtějí mít informace o chovu, zkouškách atd. Informace se dostávají do podvědomí členů prostřednictvím stránek a zpravodaje. Na webové stránky se dostanou informace především od lidí, kteří na tom mají zájem. Pokud nenapíšu článek o Pb v Karlových Varech, tak o zkouškách, jejich průběhu a vítězi nikdo nic neví. Za to nemůže výbor klubu. O zpravodaji Ti informace v minulém příspěvku napsal Luboš. Poslední odpověď je taková, že o tom kdo kandiduje a vyhraje volby do výboru klubu, byť s jedním předvedeným barvářem, jak píšeš, nerozhoduje klub, ale členové, kteří navrhli a zvolili kandidáta. Příště může přeci kandidovat kdokoli další. Znovu ale říkám, že kuře mnohdy může pro klub udělat více než kohout. Vzpomeň si, když jsme s Jirkou Průšovicem pořádali setkání chovných jedinců hannoverských barvářů v Nové Vsi v Horách. Byl jsem v klubu tři roky a s Jumbem jsem měl krátce po IHB. Udělali jsme akci, na kterou přijelo sice málo chovných jedinců, ale přijeli. Výbor klubu si den před pořádáním udělal v místě výborovou schůzi. Ty jsi dorazil skoro 500km a Miro Učeň skoro 700km. Na akci bylo tenkrát cca 50 – 60 lidí. Byl jsem kuře s jedním předvedeným barvářem, ostatně za to kuře se mnohdy považuji stále. Některé kohouty jsem viděl na akci poprvé a od té doby už nikoli. Někteří si žijí svým životem a někteří se pouze ozvou s kritikou a pak hned zase upadnou v zapomnění. Myslím si, že jako kuře jsem tenkrát při organizování odvedl dobrou práci. Takovou práci může odvést i další nejenom kuře.
Horidoo Marek

Re: Re: Re: Re: Zpravodaj

Datum: 15.05.2020 | Vložil: Robert Fojtášek

Ahoj Marku,
musím uznat, že akce u Jirky Průšovice v Nové Vsi v Horách byla tehdy velmi vydařená a nevím kdo se tenkrát na organizaci ještě podílel, ale smutné je je tom to, že taky na dlouho poslední. Klub se nepodílí a nemá zájem o chovné svody a jedinci to z vlastních peněz platit nebudou. To je přeci jasné. Jak se na konferenci volí , mi tady vysvětlovat nemusíš, znám systém. Ale neznám , kdo tyto kandidáty podporuje, takové jedince tu potřebujeme?
V republice je vice štěňat bez PP než s rodokmenem! Asi to přesně vypovídá o fungování klubu, poradci chovu a celkových nárocích na uchovnění jedinců. Nemluvím o tom, že chovný pes, má jedno krytí za celou dobu chovnosti. To tady nikdy nebylo, a přesně to je to, jak píšeš " jde nám o chov a klub"
Ber to jako názor, nikoliv jako kritiku.
To jen ,aby řeč nestála
Všem kamarádům posílám pozdrav Robert

Zpravodaj 2020

Datum: 10.05.2020 | Vložil: Martin Brychta

Zdravím kolegy z klubu, došel mi nový zpravodaj a díky za něj. Přehledné, věcné a jasné. Díky za práci všem, kteří se na něm podíleli, připravili rubriky, dodali fotografie a zařídili se o to, aby mi přišel hezky až do schránky. Novému výboru klubu přeju hodně zdaru a pevné nervy. Závěrem děkuji Zdeňku Havlíčkovi, za články do Světa myslivosti a každému, kdo veřejně propaguje naše barváře. Horido!! Bry.

<< 3 | 4 | 5 | 6 | 7 >>